O SAMinarium

Wdrożenie procesów zarządzania licencjami ma na celu redukcję kosztów, ryzyka i złożoności posiadanego oprogramowania. Co jednak w przypadku, kiedy sam proces – jego obsługa i utrzymanie – okazuje się znacznym obciążeniem dla przedsiębiorstwa? Które z dobrych praktyk warto wykorzystać, aby uniknąć błędów?

Odpowiedzi na te pytania poznacie Państwo podczas naszego SAMinarium. Omówimy kluczowe zagadnienia oraz udzielimy praktycznych wskazówek wywodzących się z doświadczeń Agory IT i Altkom Software&Consulting. Poruszymy zagadnienia takie jak:

 • badanie dojrzałości organizacji pod kątem SAM,
 • zapobieganie problemom przed i w trakcie audytów,
 • optymalizacja kosztowa i generowanie oszczędności,
 • wdrożenie procedur i narzędzi SAM.

Spotkanie rozpoczniemy kawą oraz miłą muzyczną niespodzianką gdzie technologia gra w duecie z muzyką klasyczną.

Dla kogo?

SAMinarium kierujemy do osób zainteresowanych zagadnieniami Software Asset Management (SAM), optymalizacją kosztową w tym obszarze, jak również identyfikacją i minimalizacją ryzyk prawnych.

Gdzie?

Agora SA
Czerska 8/10
00-732 Warszawa

Agenda SAMinarium

9.00 - 9.30

Rejestracja

9.30 - 9.40

Powitanie gości

Jakub Fiebig, Julian Cochran Foundation

9.40 - 10.00

Koncert fortepianowy Aleksandry Bobrowskiej

10.00 - 10.30

Przed audytem czyli jak wdrożyć/usprawnić SAM w organizacji nie mając jeszcze oddechu audytora na plecach

Małgorzata Olszewska, AGORA SA

 • jak zbadać dojrzałość organizacji? Co to jest i po co to robić?
 • jak się do tego zabrać?
 • kadry, narzędzia, koszty;
 • jak propagować zmianę i normy?
 • „tips and tricks” dla tego etapu, czyli na co zwrócić szczególną uwagę – na bazie doświadczeń Agory;
10.30 - 11.30

Bezpośrednio przed oraz w trakcie audytu

Marcin Maruta, Maruta Wachta sp.j.

 • jak przygotować siebie i organizację do audytu?
 • gdzie szukać pomocy?
 • jak wybrnąć z kłopotliwych sytuacji?
 • jak się odwoływać?
 • jak negocjować?
 • „tips and tricks” na czas audytu
11.30 - 11.45

Przerwa kawowa

11.45 - 12.00

SAM to więcej niż audyt

Małgorzata Olszewska, AGORA SA

 • dzień powszedni Licence Managera;
 • podsumowanie – pozytywne zmiany;
12.00 - 12.45

Chmura, pieniądze i SLA. Ciemna i jasna strony chmury, o której nie przeczytasz w książkach.

Mirosław Burnejko, CEO w Chmurowisku

Na kilku praktycznych przypadkach pokażę Ci jak wygląda temat SLA, cen i umów u największych dostawców usług cloud computing, takich jak Microsoft Azure i Amazon Web Services. Pokażę Ci dlaczego część z pracy License Managera przechodzi w ręce Devów i Opsów. Sesję zakończymy pytaniami i odpowiedziami na tematy związane z chmurą publiczną.

12.45 - 13.00

Podsumowanie

Bartłomiej Flak, Altkom Software&Consulting Sp. z o.o.

 • jak nasze usługi wpisują się w proces efektywnego zarządzania oprogramowaniem w firmie?
 • jak możemy pomóc w pierwszych krokach z SAMem?
 • podsumowanie i przegląd dostępnych usług w portfolio Agory IT oraz Altkom Software&Consulting
13.00 - 14.00

Lunch, zakończenie spotkania

Udział w SAMinarium jest bezpłatny!

Prowadzący

Małgorzata Olszewska

Małgorzata Olszewska pracuje w Agorze od 2007 roku. Początkowo na stanowisku kierownika działu Development Korporacyjny, od marca 2009 roku jest dyrektorem Pionu Technologii. Wcześniej przez 9 lat była związana zawodowo z UPC Polska, w tym przez ostatnie dwa lata jako kierownik działu Rozwoju Aplikacji. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży IT począwszy od programisty, kierownika zespołów deweloperskich, testowych poprzez kierownika projektów (w tym międzynarodowych) aż do stanowisk menedżerskich. Studiowała elektronikę na Politechnice Warszawskiej i zarządzanie strategiczne w Wyższej Szkole Zarządzania (Polish Open University), w której uzyskała dyplom MBA.

Marcin Maruta

Ekspert w zakresie prawa nowych technologii oraz własności intelektualnej, szef działu Kontraktów IT w Kancelarii. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradztwie dla dostawców i klientów sektora ICT. Nadzorował największe kontrakty technologiczne w Polsce o łącznej wartości ponad 10 miliardów złotych. Rekomendowany w Chambers Europe, członek ITechlaw, arbiter PIIT. Wykładowca prawa technologii na uczelniach państwowych i prywatnych (UW, SGH, PAN, Akademia Koźmińskiego). Lider w dziedzinie Technologie, Media, Telekomunikacja wg Rankingu Rzeczpospolitej 2016.

Bartłomiej Flak

Absolwent Politechniki Krakowskiej na kierunku Informatyka; od ponad 10 lat związany z rynkiem IT. Swoją ścieżkę kariery rozpoczął od stanowisk programistycznych, a następnie ukierunkował się w zarządzaniu zespołami oraz wdrożeniami systemów IT. W firmie Altkom Software&Consulting odpowiedzialny jest za kierowanie zespołami projektowymi oraz wdrażanie dedykowanych rozwiązań. Od wielu lat związany z optymalizacją procesów zakupu i obsługi technicznej systemów w aspekcie efektywnego zarządzania oprogramowaniem w firmie. Znawca nowoczesnych trendów wspierających strategię biznesową firm, w tym procesów efektywnego zarządzania oprogramowaniem (SAM).

Mirosław Burnejko

Mirosław Burnejko to jeden z nielicznych Poliglotów Chmury Publicznej. Pracował przy wielu projektach na całym świecie z użyciem takich chmur jak Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Doświadczenie zdobywał u integratorów, pracując jako niezależny konsultant Amazon Web Services oraz jako Cloud Solution Architect w firmie Microsoft. Od lat prowadzi numer jeden blog o chmurze publicznej w Polsce, spotkanie Public Cloud User Group oraz firmę Chmurowisko. On i jego zespół wspiera największe polskie firmy w projektach migracji do chmury, wdrożeń aplikacji w chmurze oraz zaawansowanych szkoleniach.

Partnerzy konferencji

organizator
partnerzy